за нас

hofen1
IMG_0073

Hofen машини (Шангај) CO., LTD. , Основана во 2012 година, е професионална производителот се ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на подолу покрива, телескопски челични капаци, престилка капаци и се тркалаат-up престилки.

Добијат ИСО 9001, SGS и TUV сертификат од проверка на трети лица. Биле снабдувач на ДМГ и Zeiss повеќе од 5 години до сега. Нашите производи се извезуваат во индивидуални клиенти во Германија, Австралија и Канада. ОЕМ и ODM наредби се исто така добредојдени.

Дали изборот на сегашниот производ од нашиот каталог или бараат инженеринг помош за вашата апликација, нашата служба за корисници центар е достапен за вашите барања извори.

hofen2
hofen3
hofen4
hofen5
hofen
Sample & Mold П: Може ли да има судењето цел или примероци само за неколку парчиња?

 

A: Of course! Free sample can be provided, you only need to pay for shipping cost.

Q: Can you open mold for us to manufacture new product?

 

A: Yes! If the quantity is big, our company can afford part of the mold cost.

Delivery time & after-sales service Q: How long is your delivery time?

 

A: Generally it is 3-5 days if goods are in stock. Or it is 7-30 days if the goods are not in stock, it is according to your quantity.

Q: Can you provide after-sales services?

 

A: Definitely! 100% before and after-sale service with quality .

Payment Terms Q: What is your terms of payment?

 

A: T/T (For big order,30-90 days can be acceptable), PayPal, VISA, E-Checking, MasterCard.

About quotation Q: How can I get the quotation?

 

A: Please send us information for quote: drawing, material, weight, quantity and request,we can accept PDF, ISGS, DWG, STEP file format.

  If you don’t have drawing, please send the sample to us,we can quote base   on your sample too.

 


WhatsApp Онлајн Chat!